روش هایی برای درس خواندن بدون رفتن به دانشگاه

همه افراد نمی‌توانند به دانشگاه بروند ولی همه می‌توانند برای یادگیری تلاش کنند. منابع اطلاعاتی، فیلم‌های ویدیویی، مواد صوتی و چاپ شده می‌توانند در بسیاری از مکان‌ها مانند کتابخانه‌ها‌ی عمومی یا اینترنت قابل دسترس باشند. ولی یک نکته حایز اهمیت است و آن اینکه ما مشتاق یادگیری باشیم.

در حالی که اطرافیان شما ممکن است به یادگیری دانش توسط خودتان احترام نگذارند، این نوع یادگیری می‌تواند به شکل باورنکردنی برای شما رضایت‌بخش باشد. یکی از فواید یادگیری این است که به شما این امکان را می‌دهد که در مورد هر موضوعی حرفی برای زدن داشته باشید و افکارتان را کنترل کنید. یادگیری توسط مطالعات خودتان به نظم بالایی نیاز دارد. علاوه بر این، به توانایی یادگیری خودتان نیز وابسته است. در ادامه روش‌هایی ذکر می‌شوند که به شما یاد می‌دهند چگونه می‌توانید حتی بدون رفتن به مدرسه تحصیل کنید.

روش هایی برای درس خواندن بدون رفتن به دانشگاه

روش هایی برای درس خواندن بدون رفتن به دانشگاه

کتاب خواندن

بدون شک کتاب خواندن یکی از بهترین‌ روش‌های یادگیری موضوعات جدید است. اگر شما کاملاً از موضوعی آگاهی ندارید یا فکر می‌کنید موضوعی برایتان جالب است، یک کتاب آسان بگیرید و خواندن آن‌را آغاز کنید. کتاب‌های بحث‌برانگیز ممکن است به ایجاد انگیزه یادگیری در شما کمک کند. احساساتی‌شدن و عصبانی شدن شما از دست عقاید نویسنده کتاب، می‌تواند اشتیاق به یادگیری را در شما بیشتر کند و قدرت استدلال‌تان را بهبود بخشد.

یک معلم پیدا کنید

با وجود معلم، شما علاقه بیشتری پیدا می‌کنید تا موضوع مورد علاقه‌تان را ادامه دهید زیرا یک نفر همواره در طول این مسیر به شما کمک می‌کند. به‌خصوص اگرشما یک انسان با احساس مسئولیت بالا هستید، همواره برای درس باید آماده باشید، چرا که در غیر این صورت احساس راحتی نخواهید داشت. معلم زمان شما را ذخیره می‌کند زیرا شما را به سمت بهترین منابع هدایت می‌کند. پاسخ سوالات شما را می‌دهد و با شما درباره موضوع گفت‌وگو می‌کند. مهم این است که معلمی را پیدا کنید که شما را تشویق کند و برایتان احترام قایل باشد.

گردشگر شوید

جالب است اگر در مورد تاریخ کاوش کنید، اینکه در چه زمانی، چه اتفاقی افتاده است. به موزه‌های تاریخ طبیعت و علم بروید، خانه نویسندگان را ببینید که این خود به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع داشته باشید و نویسنده و کار او برای شما واقعی‌تر می‌شود. سالی به یک مکان رفتن، راه خوبی برای سپردن همه اطلاعات محیط به حافظه شما است.

سایت ویکی‌پدیا یا گوگل را بخوانید

جست‌وجوی اطلاعات در سایت ویکی‌پدیا یا گوگل یک منبع اطلاعاتی عالی برای یادگیری درباره موضوعاتی است که بدان علاقه‌مندید. این سایت‌ها اطلاعات جامعی درباره هر موضوعی که تایپ می‌کنید، در اختیارتان قرار می‌دهند. بنابراین خواندن را ادامه دهید و اگر عنوان جالبی پیدا کردید و خواستید که در مورد آن بیشتر بدانید، فقط در ویکی‌پدیا یا گوگل، آن عنوان را جستجو کنید.

کانال‌های تلویزیونی آموزشی را تماشا کنید

این روزها بسیاری از کانال‌های تلویزیونی، برنامه‌های تفریحی و گفت‌و‌گویی مختلف را پخش می‌کنند. اگر شما مخالف یادگیری توسط خودتان هستید، این برنامه‌ها برایتان جذاب نخواهد بود ولی به هر حال، کانال‌های آموزشی تلویزیونی یکی از بهترین برنامه‌ها هستند. اگر درباره عنوانی که مورد نظر شماست در تلویزیون برنامه‌ای پیدا نمی‌کنید، می‌توانید یک فیلم را بخرید یا قرض بگیرید.

از کلاس‌های آنلاین رایگان استفاده کنید

بسیاری از دانشگاه‌ها فیلم‌های ویدیویی اساتیدشان را در کلاس‌های آنلاین خود قرار می‌دهند. مشاهده این برنامه‌ها، تمام مزایای شرکت در کلاس را برایتان به دنبال خواهد داشت بدون اینکه در کلاس حضور واقعی داشته باشید، امتحان بدهید، نمره بگیرید و مشکل برنامه زمانی نامناسب را پیش‌رو داشته باشید. بزرگترین امتیاز این کلاس‌ها رایگان بودن آنان است.

کتابخانه‌های عمومی

کتابخانه‌های عمومی احتمالا یکی از گران‌بهاترین منابع برای افرادی هستند که خودشان مطالعه می‌کنند. این کتابخانه‌ها نه فقط کتاب‌ها بلکه دی‌وی‌دی‌ها، سی‌دی‌ها و مجموعه‌ای از منابع آنلاین و دیجیتالی را نیز ارائه می‌کنند. کتابخانه‌ها جو مناسبی را ایجاد می‌کنند که کتاب بخوانید یا بعضی تحقیقات را انجام دهید. بهترین بخش آن‌ها، نعمت استفاده کردن از خدمات کتابداران است که به سوالات شما پاسخ می‌دهند. / زومیت

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه