مایکروسافت قصد خرید سایانوژن را دارد

شنیده ها حاکی از آن است که غول نرم‌افزاری مایکروسافت قصد خرید سایانوژن را دارد.

مایکروسافت قصد خرید سایانوژن را دارد در صورتی که با دنیای اندروید آشنا باشید، پس حتماً نام سایانوژن به گوش شما خورده است. تیم توسعه‌ دهنده‌ی رام‌های سفارشی سایانوژن هم‌اکنون پس از سال‌ها کار در این زمینه درآمد خوبی کسب کرده‌ و چندی پیش نیز رسماً همراه با تلفن‌هوشمند وان‌پلاس وان به بازار عرضه شد. حال این کمپانی به واسطه‌ی فعالیت‌هایش توجه کمپانی‌هایی چون مایکروسافت را برانگیخته است.

با توجه به اینکه اندروید یک سیستم‌عامل متن‌باز است و یکی از قابلیت‌های سیستم‌عامل‌های متن‌باز امکان شخصی‌سازی آن‌ها است، از این‌رو اندروید نیز از این امکان بهره‌مند شده و در همین راستا تیم‌هایی چون سایانوژن نام و نشانی را برای خود بدست آورده‌اند. با توجه به اینکه اندروید بخش بزرگی از بازار ابزار‌های قابل حمل را در اختیار دارد و سایانوژن نیز یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌ها در این وادی است، توجه کمپانی‌های بزرگی به این نام جلب شده است که می‌توان برای نمونه به مایکروسافت اشاره کرد. براساس اطلاعات منتشر شده اعضای این تیم اخیراً دیداری را با ساتیانادلا، مدیرعامل ردموندی‌ها داشته‌اند.

با توجه به اینکه اعضای تیم سایانوژن با ساتیا نادلا دیدار کرده، می‌توان احتمال خرید این کمپانی توسط غول نرم‌افزاری را در نظر داشت. مایکروسافت یک کمپانی نرم‌افزاری است که هدف اصلیش اشاعه‌ی استفاده از نرم‌افزارهای خود در تعداد بیشتری از ابزار‌ها است. با توجه به محبوبیت سایانوژن و استفاده از آن توسط کاربران اندروید، این کمپانی درصدد آن است تا با استفاده از سایانوژن نرم‌افزارها و سرویس‌های خود را بصورت عمیق‌تری وارد اندروید سازد.

هرچند می‌توان تمامی اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های تحت اندرویدِ مایکروسافت را از فروشگاه گوگل‌پلی‌ دانلود کرد، اما هدف مایکروسافت انتقال این اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها بصورت پیش‌فرش روی سیستم‌عامل نصب شده است که سایانوژن این امکان را فراهم می‌کند.

باوجود اینکه گوگل بانی اصلی اندروید است و فروشگاه محصولات این سیستم‌عامل را نیز کنترل می‌کند، اما عدم بروزرسانی برخی از اپلیکیشن‌ها به‌همراه تغییرات گسترده‌ی اعمال شده روی اندروید توسط کمپانی‌هایی چون آمازون تا حدودی کنترل را از دست گوگل خارج کرده است. البته همچنان بیشترین سهم از بازار اندروید تحت کنترل خود گوگل است و سرویس‌های این شرکت به صورت پیش‌فرص بر روی اکثر ابزارهای مبتنی بر اندروید نصب شده‌اند. حال شاید مایکروسافت قصد داشته باشد تا سعی کند از طریق رام سفارشی سایونوژن حداقل بخشی از پتانسیل بزرگ دنیای اندروید را تحت کنترل خود بگیرد.

طبق معمول ردموندی‌ها اظهار نظر خاصی در این مورد ارائه نکرده‌اند. این دیدار تعجب بسیاری از افراد را برانگیخته است./ زومیت

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه